Většinou řešíme terénní praxi jen vycházkou v okolí školy. Při výuce zeměpisu jsem se zahleděl z okna na kopec Kobyla a prohlásil: „ Tam by bylo dneska krásně “.Jedna žákyně mi hned odpověděla: „ A vezmete nás tam někdy?“ Tak začalo mé plánování túry na Kobylu. Ve středu 20. 5. jsme brzo ráno vyjeli do Kuželova, odkud jsme se vydali k větrnému mlýnu a dále na Tři kameny. Tady jsme si na veřejném ohništi připravili svačinu z vlastních zásob a vydali se na kopec Kobyla. Po zdolání tohoto vrcholu jsme společně zamávali škole a při nádherné vyhlídce poznávali místní krajinu. Další cesta vedla přes centrální část Vojšických luk až k dalšímu vrcholu Čertoryje. Cestou jsme nalezli také orchideje, konkrétně Vstavač vojenský a obdivovali krásu našich luk. Závěrečná část pochodu směřovala na Kejdu a autobusovou zastávku v Kněždubě. Někteří žáci byli chůzí unavení, ale dle jejich slov spokojení a šli by zase na další túra.
Ing. Josef Pavlica


