Ve dnech 23. a 30. dubna 2026 jsme navštívili s žáky osmých tříd firmu THOMMI, s.r.o., která sídlí
v Hroznové Lhotě. Velké poděkování patří majiteli firmy panu Tomáši Čechtickému, který si na nás
udělal čas a provedl žáky celým procesem výroby. Žáci si ve dvou hodinách pracovních činností mohli
uvědomit jakým procesem prochází dubové nebo bukové řezivo, než se z něj udělá pěkný nábytek.
Prakticky mohli vidět, jak se hobluje, řeže, lepí, brousí, vrtá, či povrchově upravuje jednotlivý kousek
dřeva. Také využití odpadu v podobě bukových a dřevěných briket vypovídá o správném využití
každého kousku dřeva.
Ještě jednou děkujeme.
Josef Pavlica, učitel
Exkurze osmých tříd v dřevovýrobě


