V pondělí 4. 5. 2026 navštívila 3. A a 3. B Dům dětí a mládeže ve Veselí nad Moravou, kde proběhla
pro naše děti dopravní výchova.
Nejprve děti měly dvě hodiny teorie, a pak si mohly jít vyzkoušet dopravní hřiště. Na začátku s paní
učitelkou připravily překážky a zkoušely jízdu zručnosti. V závěru na vypůjčených kolech předvedly, co
si zapamatovaly z teorie. To teprve nastala jízda na dopravním hřišti se semafory a dopravními
značkami. Děti to velmi bavilo, ale ještě se toho mají hodně učit, a hlavně je obtížné sledovat
dopravní značky v provozu a dodržovat dopravní předpisy.
Přeji dětem, aby jezdily na svých kolech bezpečně a na silnicích byly více opatrné, než na této
zkušební jízdě na dopravním hřišti.
Mgr. Barbora Čechtická
Dopravní výchova 3.A a 3.B


